Є різниця між електронним підписом та електронним цифровим підписом (ЕЦП).
Електронний підпис подібний на особистий підпис людини у житті. Для його створення можна скористатися послугами будь-якого електронного провайдера.
Електронний підпис дозволяє зекономити час та ресурси в документообігу серед фізичних та юридичних осіб. Тобто більше немає потреби друкувати документи та передавати їх особисто або ж поштою. Зменшується також час на погодження певного рішення або ж вчинення дії, яка потребує підпису уповноваженої особи.
Електронний цифровий підпис, або ЕЦП — універсальна сучасна можливість для ведення справ з мінімальними витратами часу. Сьогодні для того, щоб підписати договір, вести звітність, отримувати та надавати послуги, не треба їхати на зустрічі чи стояти в чергах.
Варто зазначити та запам’ятати: «електронний підпис» не дорівнює «електронний цифровий підпис». Перший — це цифрове зображення звичайного підпису, а другий фактично складається з закодованої інформації про громадянина. ЕЦП — це надійний засіб ведення справ, а е-підпис можна відтворити навіть в пейнті. Саме та лише ЕЦП згідно зі законом прирівнюється до власноручного підпису.
Які можливості дає електронний підпис? Як безпечно його зберігати? Де отримати? Як використовувати? Як підписати документ? Отримати відповіді на ці та ще безліч питань можна на сайті Цифрової освіти: