Алкогольний психоз – це серйозне психічне захворювання, викликане гострим порушенням мозкової діяльності через систематичне тривале вживання алкогольних напоїв. За даними ВООЗ, алкогольні психози виникають у 10% людей, які страждають від алкоголізму. Алкогольні психози з’являються під час другої стадії алкоголізму. Лікарі підрозділяють їх на делірії, галюцинози, марення, енцефалопатії і патологічне сп’яніння.
Ключовою причиною розвитку алкогольного психозу є генетична схильність, на другому місці – соціальне середовище і побутові умови, в яких проживає людина. Цей вид психозу розвивається на тлі неконтрольованого вживання алкоголю, який є токсином для організму, порушуючи нормальну роботу внутрішніх органів і систем. Як правило, процес розвитку цієї патології займає 3-5 років.
Викликає занепокоєння той факт, що за спостереженнями наркологів, спостерігається суттєве омолодження вказаного захворювання. Алкогольний психоз все частіше проявляється у молодих людей, які починають вживання алкогольних напоїв в підлітковому і юнацькому віці, в цей час їх нервова система ще не повністю сформована і є уразливою до шкідливої дії спиртного.
☝Класичними ознаками алкогольного психозу є:
-підвищена роздратованість і агресивна реакція навіть на елементарні слова і дії людей з близького оточення;
-порушення сну, хворому важко засипати, його безсоння може продовжуватись тривалий час;
- різкі зміни настрою без наявності об’єктивних причин. На тлі вживання алкоголю виникає необгрунтована тривога, можливі істеричні припадки, галюцинації, часткова втрата пам’яті.
Вибір оптимального методу лікування алкогольного психозу завжди визначає лікар, на основі даних первинного огляду, діагностики та результатів аналізів.
ВООЗ наголошує: БЕЗПЕЧНОЇ ДОЗИ АЛКОГОЛЮ НЕ ІСНУЄ! За тривалого вживання алкогольних напоїв підвищується ризик розвитку інфаркту, інсульту, гіпертонії, порушення ритму серця, ураження серцево-судинної системи, зниження імунітету тощо. Алкоголь посилює тривожність, збільшує рівень стресу та підвищує ризик виникнення алкогольних психозів.
Триває онлайн-опитування, ініційоване ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» на тему: «Скринінг рівня вживання алкогольних напоїв серед населення Івано-Франківської області» за тестом ВООЗ – AUDIT (The Alcohol Use Disorders Identification Test), що використовується як інструмент для скринінгу та виявлення небезпечного та шкідливого споживання алкоголю і вказує на три рівня проблеми: небезпечний вплив на здоров’я, симптоми залежності, поведінкові та соціальні відхилення через споживання алкоголю. Пропонуємо взяти участь в зазначеному заході та відповісти на 10 питань онлайн-анкети за посиланням:
Івано-Франківський обласний центр
контролю та профілактики хвороб